jedna.jpg

Pavel Klimenda            

Divadlo
Studio DVA
Funny Girl (2017) - tanečník

Divadlo Nová scéna v Bratislavě
muzikál Mačky/Kočky (2016) - Mangodžery

Slezské divadlo Opava
balet Faust (2015) - hostování v tanečním sboru

Fórum Karlín
česká verze francouzského muzikálu Romeo & Julie (2015) - pěvecko-taneční company
V roce 2016 uspěl na tanečním konkurzu do původního francouzského muzikálu Roméo et Juliette, se kterým se vydal na turné po Asii a zahrál si tak v Taiwanu, Guangzhou a Pekingu.

Tanec
Tanci se věnuje odmalička. Během studia na konzervatoři se věnoval jazzovému a modernímu tanci, prošel baletní průpravou a chodil na hodiny stepu.

Akrobatický rock’n’roll
V roce 2000 se přihlásil do tanečního studia TASK Silueta Praha, kde se 12 let věnoval akrobatickému párovému Rock and Rollu, s nímž procestoval téměř celou Evropu. S taneční partnerkou Petrou Brichovou získali titul Mistrů ČR v kategorii Žáci a s partnerkou Veronikou Shíbalovou 2x obhájili titul Mistrů ČR v kategorii Junior a na mistrovství Evropy se v Maďarsku v roce 2011 umístili na 3. místě.

Street dance
Dva roky se věnoval street dance v taneční škole Dance Academy Prague pod vedením Yemiho AD. Se Street dance se dostal až na Kanárské ostrovy, kde byl choreografem pro taneční disciplíny na české soutěži krásy "Pretty Woman." Kromě toho byl součástí tanečního klipu pro píseň "Something new" od bývalé kapely "Charlie Straight", ke které vytvořil choreografii brazilský streetový tanečník Fillipi Escudine.

Divadlo a zpěv

V roce 1999 ho rodiče zapsali do sboru Bambini di Praga. Zde se naučil hudební teorii a sborový a sólový zpěv. Během svého působení v tomto sboru, které ukončil v roce 2010, se zúčastnil turné v Jižní Koreji.

Divadlo Hybernia
česká verze francouzského muzikálu Romeo & Julie (2015) -
pěvecko-taneční company
Sněhurka a sedm závodníků (2013) - Princ

Vzdělání

Vystudoval Základní školu Strossmayerovo nám. v Praze. V roce 2010 začal studovat na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka šestiletý obor Muzikálového herectví. Na konzervatoři chodil na herecké semináře s Jozefem Bednárikem. Spolu se spolužáky účinkoval v ročníkových představeních Broadway plná muzikálů (2011, režie: Libor Vaculík) a Chorus Line (2013-2015, režie: Denisa Nová), které se konaly v Divadle Broadway.

Joomla templates by Joomlashine